A kutyahordozó nagyban megkönnyíti minden kutyatartó életét.
Kutyahordozó: mikor?
Mindenki szeret sétálni kiskutyájával, ám vannak olyan helyzetek, amikor nekünk kell őket szállítani. Ilyen például, ha orvoshoz visszük, vagy esetleg nagyobb utazáshoz, ha pedig velünk jár dolgozni, akkor bizony gyakran kerülnek hordozóba a kisebb testű ebek a tömegközlekedési eszközökön. A hosszabb utakról pedig nem is beszélve, ugyanis akár autóban, vonaton vagy repülőn utazik kis kedvencünk, a kutyahordozó nagyon nagy segítség mind a kutyus, mind a gazdi számára.
A kutyahordozó kiválasztása
Az első és legfontosabb kérdés akkor, mikor kutyahordozó után nézelődünk, hogy milyen módon szeretnénk utazni kiskutyánkkal a közeljövőben, ez ugyanis meglehetősen befolyásolja a hordozó anyagát és a hordozási módját is. Autóban ugyanis a legjobb megoldás a fém vagy műanyag hordozó, ha viszont tömegközlekedési eszközre szeretnénk felvinni, akkor műanyag vagy puha anyagból készült megoldást válasszunk inkább, amit mi is fel tudunk kapni a vállunkra.
Mekkora legyen a kutyahordozó?
Talán egyértelmű, hogy a kutyahordozó kiválasztásához az első és legfontosabb, valamint a leginkább irányadó méret a kiskutyánk mérete. Amennyiben kölyökkutyának szeretnénk kutyahordozót választani, akkor mindenképpen számoljunk azzal, hogy hétről-hétre nagyobbra lesz szüksége, így inkább kezdjünk egy sokkal nagyobbal, mint amekkora kutyusunk mérete: lehetőleg akkorával, amekkorára saccolható a végleges mérete.
A pontos kutyahordozó méretek fontossága
Nagyon fontos, hogy a kutyahordozó pontos méretezés alapján legyen kiválasztva, ugyanis kiskutyánk feküdni és ülni is fog benne, így nagyon nem mindegy, hogy beleszuszakoljuk-e egy kis helyre, vagy kényelmes helyet biztosítunk neki. A kutya orrától a farka kezdetéig mérjük a hosszt, a padlótól a fejtetőig a magasságot, valamint a vállak szélességét is le kell mérni azért, hogy könnyedén tudjon forogni a kutyahordozóban.