BÚZA
Ha igaz, amit arról mondanak, hogy a búza nagy energiaforrás, amelyet szénhidrátokban gazdagságának köszönhetünk, akkor az is igaz, hogy a teljes kiőrlésű búza értékes anyagok aranybányája. A táprost (oldható és oldhatatlan) a legismertebb összetevő, és az egészség szempontjából a legfontosabb tápanyagnak számít. A búza előnyei azonban nem csak a rostok jelenlététől függenek. Valójában a búza fehérjét, vitaminokat, ásványi anyagokat és antioxidánsokat is biztosít, amelyek elősegítik a jó anyagcserét, védik a szívet és szabályozzák a vércukorszintet, a túlsúly és az elhízás elleni küzdelem mellett, ezáltal védik a testet a gyulladástól és bizonyos típusú daganatoktól (különösen a béltől), valamint küzdenek az oxidatív stressz ellen.
 
 

RIZS

A rizs keményítőben gazdag, nagy táplálkozási és energetikai értékkel, valamint összehúzódó tulajdonságokkal rendelkező élelmiszer. Az emészthetőség a rizs fő jellemzői közé tartozik, amelyek a tápanyagok magasabb szintű felszívódásával járnak a bél szintjén. Több mint 90% -a szénhidrátokból, 7,5% fehérjékből és 1,3% zsírokból áll. Sőt, a rizs glükózkomponense szabályozó hatással van a bélflórán; ezért modulálja az emésztési folyamatot, és megakadályozza mind a székrekedést, mind a hasmenést. A magas káliumtartalom a B-vitamin komplexszel együtt ideális ételré teszi a rizst a fizikai fáradtság idején. Alacsony zsírtartalma és magas esszenciális zsírsavtartalma hasznos táplálékforrássá teszi a magas vérnyomás és a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében. A rizs gluténmentes eledel, és glutén intoleranciájú kutyák és macskák is fogyaszthatják.

 

KUKORICA

A kukorica ideális azoknak az állatoknak, amelyek gluténérzékenyek, mivel teljesen gluténmentesek. Ez a folsav és a B1-vitamin forrása, amely a terhesség alatt táplálkozásra javallt. Ezenkívül a kukorica magas vas- és egyéb ásványi anyagokkal rendelkezik. Nagyon emészthető és táprostokban gazdag, ezért a gyomor és a bél értékes szövetségese. A kukoricában található rost lelassítja a cukrok felszívódását, és így hozzájárul az alacsony vércukorszint fenntartásához.

 

HÜVELYESEK

A hüvelyesek értékes fehérje- és ásványianyag-forrást jelentenek, mint például a vas és a kalcium. Alacsony zsírtartalmúak és különösen alkalmasak alacsony zsírtartalmú étrendben. A lencse nagy mennyiségű oldható rostot tartalmaz, ami segít csökkenteni a koleszterinszintet. Előnyösnek tartják az emésztőrendszer egészségének megőrzését. A flavonoidoknak és a niacinnak köszönhetően jó antioxidáns tulajdonságokkal rendelkeznek.
A csicseriborsó magnéziumban, kalciumban, foszforban, vasban és káliumban gazdag. Réz, cink és A-vitamin is szerepel. Magnéziumbevitelük előnyös a szívkeringés szempontjából és a szívroham kockázatának csökkentésében.
A csicseriborsó a szív, a fogak, a csontok és az izmok számára hasznos fehérjékben gazdag étel. B- és PP-vitaminokat, kalciumot és foszfort is tartalmaznak. A Fava bab gazdag fehérjében, rostban és ásványi sókban, például káliumban, vasban, foszforban. A, B, C és E vitaminokat tartalmaz.
A Fava bab energizáló hatást, diuretikumot és tonikust, valamint hashajtót tartott a benne lévő szálaknak köszönhetően. Ezeket húgyúti fertőzések, epekő, legyengült betegek, valamint fizikai és mentális fáradtság esetén jelzik.

 

 

CSIRKE

A csirke kiváló minőségű fehérjékben gazdag, amelyek alapvető fontosságúak az izomszövet tónusa szempontjából, és ismert, hogy fontosak a kölykök növekedésében, mivel ösztönzik a megfelelő és kiegyensúlyozott izomtömeg-fejlődést. Ez a hús valójában nagy százalékban tartalmaz teljes fehérjéket minden esszenciális aminosavval, ugyanakkor magas vastartalommal rendelkezik a marhahús tekintetében. Ezeknek az elemeknek a jelenléte nélkülözhetetlen az izom egészségére, és általában az egész testre, de nagyon alacsony zsírtartalmú: mindössze 1,1%.

A csirkehús egy bizonyos aminosavláncból áll, amelyek könnyen lebomlanak, így megkönnyítik az emésztést és a táplálkozási elemek felszívódását a bélben. Az ilyen típusú elágazó láncú aminosavak (BCAA) szintén fontos szerepet játszanak a toxinok fizikai aktivitás közbeni eltávolításában, így ez a hús különösen fontos a különösen aktív kutyák táplálkozásában. Világos színe ellenére a csirkehúsnak magasabb a vastartalma, mint a vörös húsnak. Amellett, hogy más ásványi sókat, például cinket biztosít, amely segíti a hormonális működést és az enzimtermelést, a csirkehús a B12-vitamin egyik fő forrása, és nagyon hasznos a szénhidrátok átalakításában és a kötőszövet felépítésében zajló anyagcsere-folyamatokban.

 

 

MARHAHÚS

A marhahús néhány alapvető táplálkozási követelményt kielégít: magas minőségű fehérje; biológiailag hozzáférhető vas; karnitin és B-vitamin komplex; fontos ásványi anyagok; nyom- és ultranyomelemek. Magas fehérjetartalma a magas vasszinttel együtt képes serkenteni a növekedési hormonok szekrécióját, így a marhahús fontos táplálékforrássá teszi a kölykök, valamint a sport- és munkakutyák étrendjében. A marhahús, és különösen a máj jó B12-vitamin forrás. A zsírban oldódó vitaminok (A, D, E és K) jelentős mennyiségben vannak jelen a zsíros darabokban és a hús melléktermékeiben, a foszfor, a cink és a szelén szintje pedig nagyobb koncentrációban van jelen ezekben a zsíros darabokban.

 

 

BÁRÁNY

A bárányhús magas tápértékkel rendelkezik, könnyen emészthető és ajánlott azok számára, akik élelmiszer-allergiában szenvednek. Nagy százalékban tartalmaz magas biológiai értékű fehérjéket. Vannak bizonyos aminosavak is, amelyeket "esszenciálisnak" neveznek, mint például a lizin, a triptofán, a kén aminosavak stb. A bárányhús az ásványi anyagok (cink, réz, szelén és vas) és a vízben oldódó vitaminok (B1, B2, B6, niacin és B12) és a zsírban oldódó (E) fontos forrása is. A bárányhúsban található cink segíti a testsejtek fejlődését és megfelelő működését. Serkenti az anyagcserét és erősíti az immunrendszert. Emellett az Omega 3 és 6 telített és telítetlen zsírsavak (csecsemők húsában) egyik fő forrása, beleértve a linolénsavat, az eikozapentaénsavat és a dokozahexaénsavakat, a dokozapenenociót.

 

 

CSIRKEZSÍR

A csirkezsír a lipidek fontos forrása: nemcsak a lipidek tartalmaznak magas energiaszintet, hanem természetes táplálékforrást is jelentenek, amely nagyon emészthető és étvágygerjesztő.
Mind a kutyáknak, mind a macskáknak linolsavat kell fogyasztaniuk étrendjükben, ami egy alapvető Omega 6 zsírsav, amely mind a bőr, mind a szőrme számára szükséges: a csirke zsír különösen gazdag ebben. Ez a kiegészítés garantálja az Omega 6 és az Omega 3 közötti jó egyensúlyt is, amely az esszenciális zsírsavak két fő típusa, amelyek csökkentik az allergiák és a bőrpatológiák előfordulását.

 

 

OLAJOS HALAK

Az olajos hal nagyon könnyen emészthető és jó zsírokban vagy Omega 3-ban gazdag, szelént, kalciumot, jódot, foszfort, káliumot, fluoridot, cinket, A- és D-vitamint is tartalmaz. Az olajos hal zsírja nagyon fontos a szív és a keringési rendszer egészsége szempontjából. Az olajos hal táplálóbb és magasabb omega-3 zsírsavakban, mint a fehér halak. Az omega-3 telítetlen zsírok, amelyek elősegítik a koleszterinszint csökkenését azáltal, hogy az artériák szennyezőjeként működnek, megakadályozzák a vastagbél és a hasnyálmirigy rákját, küzdenek a korai öregedés ellen.

 

 

ATLINATI ÓCEÁNI HALAK

Az Atlanti-óceánról származó hal fehér húst tartalmaz, amely különösen emészthető, és a többszörösen telítetlen Omega-3 zsírsavak fő forrása, amelyek fontos szerepet játszanak számos testi funkcióban. Amellett, hogy képesek javítani a bőr és a szőrme fényét, csökkentik a gyulladást és védik az ízületek egészségét.
A halfehérjék magas biológiai értékkel rendelkeznek, és különösen gazdagok metioninban és lizinben. Az ásványi sók, különösen a szelén, a jód, a foszfor, a cink és a vas szintjéről is ismert. Az atlanti hal az A és D vitaminok mellett B-vitamin komplexet is tartalmaz.

 

 

OLIVAOLAJ

Az olívaolajat, amelyet főként az élelmiszeriparban használnak, a mediterrán étrend fő összetevőjének tekintik. Egészségügyi előnyei miatt folyékony aranynak is nevezik, az antioxidánsok, például az omega-6 egyszeresen telítetlen zsírsavak (olajsav), a polifenolok (E-vitamin, oleokantál) és az ásványi anyagok, például a vas, a kalcium és a kálium magas koncentrációjából áll. A polifenolok antioxidáns molekulák, amelyek ellensúlyozzák a szabad gyökök káros hatásait és erősítik az immunrendszert. Az oleokantál erős gyulladáscsökkentő. Az olívaolaj napi fogyasztása megakadályozza a súlyos betegségek, például az emlő-, petefészek- és vastagbélrák kialakulását. Ezenkívül a megfelelő adagokban szedve szabályozza a vér koleszterinszintjét a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésével.

 

PARADICSOM

A paradicsom vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, amelyek kedvező tulajdonságokat biztosítanak a szervezet számára. Erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező anyagokat tartalmaz, mint például a béta-karotin, az E- és C-vitamin, a likopin, amelyek képesek lassítani a tumorsejtek proliferációját. A mediterrán étrendben széles körben használt paradicsom csökkenti a koleszterinszintet, a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, hatékony rákellenes és segíti az emésztést. A glutation, egy antioxidáns anyag jelenléte ellensúlyozza a szabad gyököket és méregtelenítő tevékenységet végez, mivel megkönnyíti a nehézfémek, különösen az ólom kiürülését a szervezetből.

 
 
 

CUKORRÉPAPÉP

A cukorrépapép rostforrás, és ösztönzi az optimális emésztést, amely segít megvédeni az egész emésztőrendszert. A cukorrépapép jól ismert az ásványi sók, a nátrium, a kalcium, a kálium, a vas és a foszfor magas tartalmáról, az A,B- és C-vitamin mellett. Az antocianin, amely vízben oldódó pigmentek, bőségesen jelen vannak a cukorrépapépben, a bioflavonoidok családjába tartoznak: ezek olyan powerfu antioxidánsok, amelyek alapvető szerepet játszanak a betegségek ellen, a szív egészségét tartják, valamint fontos gyulladáscsökkentő szerepet játszanak.

 

 

SZENTJÁNOSKENYÉR

 Szentjánoskenyér a szentjánoskenyérfa gyümölcse, egy örökzöld növény, amely a zöldbabhoz hasonló megjelenésű hüvelyeket hoz, amelyekben szentjánoskenyér magvak találhatók. Ezeket a magokat szentjánoskenyér-por készítésére használják. A szentjánoskenyér természetes cukrokban és szénhidrátokban gazdag, de zsírszegény. A szentjánoskenyér C-, B-, E-vitamint tartalmaz, és gazdag kalciumban, magnéziumban, vasban, foszforban és káliumban. A szentjánoskenyér számos jótékony hatással van a szervezetre: antioxidáns, savlekötő, antibakteriális, amellett, hogy feltölt (lelassítja a gyomorürülést, így hosszabb teltségérzetet biztosít).

 

SÖRÉLESZTŐ

A sörélesztő rendkívül gazdag fehérjében, valamint esszenciális aminosavakban és ásványi anyagokban, például káliumban, kalciumban, foszforban, cinkben, krómban, vasban, szelénben, B-vitamin komplexben, különösen B1- és B12-vitaminban. A sörélesztőt magas tápanyagtartalmának köszönhetően a legtáplálóbb és legtermészetesebb táplálékforrásnak tartják, fermentációs tulajdonságai pedig javítják a bélműködést. Enzimei elősegítik a virágbaktériumok helyreállítását, ami egészségesebb immunrendszert és termékenységet eredményez. Jótékony hatással van a kölykök étvágyára és a csontozat felépítésére is.

 

 

TERMÉSZETES GESZTENYEKIVONAT

Fő összetevői: tannin, szénhidrátok, lipidek, fehérjék, ásványi sók, kalcium, nátrium és kálium, foszfor, réz és vas. Ez a gyümölcs különösen gazdag B-, C-vitaminban és P-P-vitaminban (niacin). A természetes gesztenyekivonatot antibakteriális szerként használják a kórokozók és baktériumok leküzdésére. A bélrendszerben fontos szerepet játszik a bőrbetegségek, például bőrgyulladás, korpásodás és viszketés kezelésében.

 

 

YUCCA SCHIDIGERA

A Yucca Schidigera egy növény, amely leginkább Nevada középső részén, Arizonában, Dél-Kaliforniában és a mexikói Baja California sivatagban található. Jó mennyiségű vasat, magnéziumot, mangánt, foszfort, szelént és szilíciumot tartalmaz. A jukka polifenolok gazdag forrása, emellett A-vitamint, B-vitamin-komplexet és C-vitamint is tartalmaz. Ennek a gyógynövénynek számos előnye közt van antibakteriális tulajdonsága, valamint az a képessége, hogy csökkenti a légkörbe jutó ammónia-kibocsátást, amely ürüléket és ürüléket okoz. a vizeletnek rossz szaga van.

 

FOS (fruktooligoszacharidok)

A fruktooligoszacharidok (FOS) különböző gyümölcsökben, zöldségekben és közönséges növényekben található oldható rostok, amelyek prebiotikus hatást fejtenek ki. Elfogyasztásuk után a FOS szinte hamisítatlan állapotban jut el a vastagbélbe, ahol szelektíven serkentik a bélflóra jótékony törzseinek (például a bifidobaktérium és a lactobacillus) növekedését és metabolikus aktivitását. Ezek a probiotikus baktériumok a FOS-ban lévő cukrokat használják fel a növekedéshez és szaporodáshoz, így rövid szénláncú szerves savakat (ecetsav, tejsav és hangyasav) hoznak létre, amelyek gátolják a patogén baktériumok növekedését. Javítják az emésztést, a tápanyagok felszívódását és a széklet minőségét a bélbaktériumflóra kiegyensúlyozásával.